Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Akumulator - jak kupić mądrze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Ciekawe dlaczego nie ma w teście akumulatora Hoppecke :?: Moll i Hoppecke to akumulatorowa spitzenklasse ale swoje kosztuje :szeroki_usmiech
    Antyfotoradar Valentine1
    Harry II Classic+Sirio ML145

    Komentarz


    • #27
      Molla też nie jest łatwo kupić - rozglądam się w okolicach Rybnika, Wodzisławia, Jastrzębia Zdr. i Raciborza, jednak nie mogę znaleźć. A zależy mi takim, który ma odkręcane pokrywki z cel, tak aby można dolać wody destylowanej.

      Moll takie ma:
      403 Forbidden
      403 Forbidden
      Silnik R18A2.
      http://www.dadrl.org.uk
      http://www.lightmare.org

      Komentarz


      • #28
        A czy ktoś coś wie o akumulatorach FIAMM ??

        Komentarz


        • #29
          Kup sobie Autocrafta. Sprawdzone. Cena dobra.

          Komentarz


          • #30
            i na czym sie zakupy zakonczyly ostatecznie???
            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...erwone-skodari
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #31
              Do renówek polecane są aku firmy Varta i TOPLA. Vartę miałem w Lagunie i 6 lat nie było z nią problemów, aż dopiero w 7 roku posypała się nagle masa czynna i z dnia na dzień akumulator wyzionął ducha. Być może dlatego że autem skakałem po śpiących policjantach z prędkością ponad 50 km/h. :diabelski_usmiech
              TOPLI osobiście nie miałem ale na forum RLKP były mocno zachwalane. Z racji że nie miałem blisko dystrybutora TOPLI to zakupiłem Centrę Plus i samochód poszedł z tym aku do nowego właściciela. Nie polecam natomiast BOSCHA - wydzielał dużo gazów podczas pracy i wszystko wkoło aku było zasyfione solami siarki, w zimie ciężko krecił rozrusznikiem, czasami miał focha i na prostowniku nie przyjmował prądu - ojciec chciał już go wywalać :evil: ale go zreanimowałem.
              O1-->O3--> ?

              Komentarz


              • #32
                a co sadzicie o firmie WESTA sa to Ukrainskie aku ?

                Komentarz


                • #33
                  Pierwszy przymrozek i akumulator nie dał rady. Jestem pierwszy w tym sezonie?
                  Pożyczyłem starter i start za pierwszym razem.

                  No i teraz:
                  Jaki akumulator polecacie do [O2] 2.0 16V TDI ?

                  74Ah czy 77Ah a może jeszcze coś innego?
                  Jaki wymiar akumulatora do O2?

                  Acha, no i jeśli ktoś zaproponuje konkretny model to będę bardzo zadowolony.
                  Primus Inter Pares

                  Komentarz


                  • #34
                    Nie jesteś pierwszy ja już jestem po zakupie.

                    Centra Futura 77Ah.

                    Do pracy robię trasy ok. 15 km w jedną stronę.

                    Komentarz


                    • #35
                      Zamieszczone przez natash
                      Do pracy robię trasy ok. 15 km w jedną stronę.
                      Ja dokładnie tyle samo. Tyle, że ostatni tydzień samochód stał pod blokiem bo byłem w delegacji służbowym. No i rano przy zero stopni C, nie dał rady.
                      Primus Inter Pares

                      Komentarz


                      • #36
                        Ja polece ten.
                        VARTA® automotive batteries - Get your battery from the global market leader for batteries
                        Kolega ma juz go prawie 3 latka i smiga jak nowy.
                        Ja do seata kupiłem boscha w pierwsza zimę śmigał ale już w następna jaka było ok -10/-15 C to juz rano nie odpalił

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez andrzej-tdi
                          Ja polece ten.
                          VARTA® automotive batteries - Get your battery from the global market leader for batteries
                          Kolega ma juz go prawie 3 latka i smiga jak nowy.
                          Ja do seata kupiłem boscha w pierwsza zimę śmigał ale już w następna jaka było ok -10/-15 C to juz rano nie odpalił
                          też go polecam. najlepszy akumulator jaki miałem. jedyny który odpalał mi O1 AGR po całym weekendzie na dworze przy -20st. w 2009 i 2010 roku było kilka takich poniedziałków i przetestowałem niejeden akumulator, w tym Futurę znajomego.

                          Komentarz


                          • #38
                            Prawdopodobnie i u mnie - po 11 latach - 'skończył' się akumulator ...
                            A jeszcze ubiegłej zimy nie musiałem go ładować.
                            Jednak ostatnimi dniami coś bezsilnie odpalał a dzisiaj wieczorkiem, kiedy chciałem wrócić z pracusi ... lampki zero.
                            Jeszcze jutro sprawdzę, czy czasem gdzieś nie 'ucieka' prąd, ale najprawdopodobniej trzeba będzie nowy. :?
                            Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                            Komentarz


                            • #39
                              A co sądzicie o Gigawatt, podobno to Bosch tylko ich tania marka handlowa (kilku znajomych ma i chwalą).
                              Link

                              Jak to jest u mnie od nowości w 2.0 TDI siedzi 63 ah w katalogach jest, że powinien być 74 - 77 ah. To jaki w końcu zakupić?

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez greg44
                                (...) Jak to jest u mnie od nowości w 2.0 TDI siedzi 63 ah w katalogach jest, że powinien być 74 - 77 ah. To jaki w końcu zakupić?
                                Skoro podają jaki akumulator powinieneś mieć, to nie ma nad czym się zastanawiać - bierz 74-77 Ah
                                Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

                                Komentarz


                                • #41
                                  Bosch tak na prawdę też nie robi większości częśći (jak tarcze, akumulatory itp) tylko robią to dostawcy, a on tylko przykleja naklejkę Bosch.
                                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Mój właśnie zdechł, mimo ze temperatura nie była zabójcza, teraz zastanawiam się czy zamawiać na Allegro Centre CA770 czy brać coś z Tesco
                                    2.0 TDI BKD http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=39508

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      a ja polecam akku firmy Banner
                                      Mam benzynę 1.6 i akku 44Ah i po 4 latach zero problemów z odpalaniem pomimo postoju pod chmurką na biegunie zimna w Białymstoku

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Poprzednie auto Daewoo Lanos na Centrze Futura przy -25 zapalało zawsze bez problemu. Obecnie służbowa Astra na takim samym aku i też nigdy od 2 zim nie mam problemu z odpaleniem. Octavia z racji niecałego roku u mnie i raczej braku ekstremalnych temperatur ubiegłej zimy, jeszcze nieprzetestowana, ale też siedzi w niej Centra Futura.

                                        >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Tak jak było napisane wcześniej. Od biedy może być i Centra Futura, ale lepiej gdybyś się zdecydował na Vartę Silver Dynamic :P

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Autokraft. Nie padają tak często jak np. Centry.

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              A może nie padają tak często, bo mniej ludzi je kupuje?
                                              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Zamieszczone przez shado
                                                A może nie padają tak często, bo mniej ludzi je kupuje?
                                                A co to jest Autokraft?

                                                >>>moja srebrna kombi strzała<<<

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  jak myślicie - bosch silver czy centra futura? Za centrą przemawia 3 letnia gwarancja (w boschu tylko 2).

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Ja wziąłem Centra Futura, ale tak naprawdę można się wypowiedzieć na jego temat przy następnej zimie, bo w tej to nie obstawiam, że zawiedzie, a jak tak to wiadomo czego nie brać

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X